MENU & MENU gallery: Jakub Adamec / DVDJ NNS / Ditchmag DJs

9.1.2017

Jakub Adamec (CZ/PL)

Jakuba Adamce není třeba dlouze představovat. Jen málokterý český umělec a kurátor dokázal poslední dekádu tak zásadním způsobem propojovat současnou českou a polskou uměleckou scénu. Z tohoto důvodu se v tomto zcela ojedinělém večeru představí nejen jako hudebník (se svým novým albem), ale také jako  autor několika svých vybraných prací na pomezí videoartu a dokumentární mystifikace.

Jakubovou domovskou formací je ostravská kultovní úderka I LOVE 69 POPGEJU, která se zformovala na půdě ostravské fakulty umění a stala se legendárním a zásadním hybatelem tuzemské avantgardní hudební scény.  A právě jeho stávající polovinou, Jakuba Adamce, okolnosti jeho posledních životních a uměleckých posunů dovedly k sólovému materiálu s názvem Are You Human? ConfirmedDíky intenzivní spolupráci s polským labely Mik Musik/BDTA a Flesh&Brain v rozmezí přibližně posledního roku vznikl materiál, který nyní přiváží Jakub prezentovat živě i do Hradce Králové. Materiál jeho nového alba  odráží změny a stavy, kterými za poslední rok prošel – ukončení dlouholetého vztahu, změnu práce a přesun z českého maloměsta do polského velkoměsta. Deska reflektuje také Adamcův zájem o mimozemskou civilizaci, hledání pravdy o životě, jeho smyslu. Spojuje neklid a nepokoj s momenty zenu a harmonie. Krásu a šum. Ostrý pohled i halucinace a opojení. Minulost i budoucnost, a hlavně přítomnost. Obsahuje málo slov, víc abstrakce. Dost melodií, ale i zvuky z kosmu a z internetu. Světlo i temnotu. A taky, jak autor dodává, „celkem dost kopáku, protože dokud srdíčko bije, kopák jede.“

www.jakubadamec.cz

DVDJ NSS (CZ)

DVDJ NNS (Kateřina Blahutová) je spoluzakladatelkou post-estetické multimediální platformy LOLLAB a životně důležitým kolečkem v soukolí pomyslného party stroje pražského kolektivu KSK. Ať již tvoří projekce, hudební sety či design, vždy transformuje svoje mnohotvaré vidění v audovizuální formu čirých objektů, mapovaných textur a digitálního slizu. Jako klubový selektor odhaluje různorodé průniky mezi urban music, sofistikovaným kanály tanečních parketů a virtuálními entitami.

www.katerinablahutova.com

DITCHMAG DJs (CZ)

Gqom, house, kuduro, pop a Prince Of Denmark v selekci redaktorů magazínu Ditchmag. Premiérově v sestavě Viat, Tomaszewski a College Dropout.

www.ditchmag.cz

You must be logged in to post a comment.

MENU & MENU gallery: Jakub Adamec / DVDJ NNS / Ditchmag DJs