Poslední koncert v Těšíně /IRON NOIR/KUCHARCZYK/JOHN LAKE/ JAKUB ADAMEC

7.12.2015

IRON NOIR, KUCHARCZYK, JOHN LAKE, JAKUB ADAMEC + niespodzianki czyli OSTATNI KONCERT W CIESZYNIE.
Zapraszamy na niedzielny koncert! „Wlot free“ 😉

IRON NOIR
Duet Wojciech Kucharczyk / Łukasz Dziedzic. Postetno, posthouse, postdark i yes wave. Są w stanie improwizować bez końca lub w bardzo jasno sprecyzowanym celu. Używają akustycznych instrumentów samplowanych na żywo, tworząc złożone, rytmiczne konstrukcje. Lub ich nie używają. Lub nie używają instrumentów w ogóle. Żadnych. Ich debiutancki materiał ukazał się na CDR nakładem BDTA w lutym 2014 roku, niedługo potem zespół zawiesił działalność. Odwiesił ją specjalnie na festiwal Biedopad i przy okazji nagrał „Renversé EP“.
https://www.facebook.com/IRON.NOIR.band/
https://bdta.bandcamp.com/album/renvers
https://www.youtube.com/watch?v=7ZLs4cD7TdU
https://www.youtube.com/watch?v=0GtzNwpABZc

JAKUB ADAMEC jest artistą audio i vizualnym. Kilku lat mieszkał w Polsce i kilku lat mieszka na granicy w Cieszynie. Współpracuje z polskimi, czeskimi i słowackymi artystami, też jako kurator. Jest twórcą zajmującym się różnymi polami sztuki, psychodeliczną, post-popową magmą na granicy notorycznego wybuchu. Jest bardzo odważny i dość radykalny, broni swojej wizji świata bardzo dokładnie i bezkompromisowo.
W 2012 r. został wydany jego pierwszy solowy album zatytułowany TRAVELLING IN TIME (ŚWIEŻY KURZ/SVĚŽÍ KURZ) przez Mik.Musik.!. W tej chwili przygotowuje materiał na drugi solowy album. Kawałki tego materiału zaprezentuje na ostatnim koncercie. Od 2001 r. tworzy zespól I LOVE 69 POPGEJŮ. www.jakubadamec.com
https://soundcloud.com/ilove69popgeju/jakub-adamec_look-thats-you-there-yesthats-me_demo-version


John LAKE
Janek Jezioro na koncie ma szereg wydawnictw dla BDTA, album dla Mik Musik! oraz udział w projekcie Iron Noir, a z różnymi projektami koncerty na festiwalach Unsound, Ars Cameralis, Supermarket Art Fair w Szwecji czy Art Meetings w Kijowie. Na swoich płytach i kasetach wydaje hałaśliwą i rozimprowizowaną techno-elektronikę, której wspólnym mianownikiem zwykle bywa analogowy motoryczny rytm, do którego „niektórzy nie potrafią nie tańczyć, a inni tylko wiją się ze strachu”. Poza tym muzycznym przedsięwzięciem działa również pod szyldem Lugozi oraz współprowadzi cieszyńską Galerię Szara.
www.johnlake.pl
https://www.facebook.com/JanekJezioro/

KUCHARCZYK Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir, oHUHo. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Od 2014 jest kuratorem sceny Carbon Atlantis/Carbon Central na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

You must be logged in to post a comment.

Poslední koncert v Těšíně /IRON NOIR/KUCHARCZYK/JOHN LAKE/ JAKUB ADAMEC